Ako nosiť čižmy nad kolená?

Veľký hit z módnych prehliadok sa konečne dostal aj do konfekcií, aby si ho mohli zamilovať aj bežné smrteľníčky. Ale má to jeden háčik – nie každý vie, ako nosiť módne čižmy nad kolená s glancom a bez toho, aby efekt pripomínal profesiu Julie Roberts v Pretty Woman.

Čižmy nad kolená sú stále horúcim hitom, nebojte sa po nich siahnuť. Ak na ne nenatrafíte v domácich kamenných obchodoch, spoľahnite sa na internetové, kde zoženiete skutočne krásne modely a za priaznivé ceny. Pri vysokých čižmách ale platí, že menej je viac, preto zabudnite na výrazný mejkap a latex a radšej sa spoľahnite na matnú kožu či semiš.

Žiadna Julia

Pravidlo číslo jeden je jasné – ak nosíte čižmy nad kolená, treba k nim pristupovať citlivo. Nechcete predsa, aby si vás na ulici pomýlili so striptérkou, či džobom luxusnej spoločníčky. Preto je tabu kombinácia vysokých čižiem s veľkým výstrihom, kratulinkou sukňou, dramatickým mejkapom, či nebodaj tričkom nad pupok. Toto všetko totiž v kombinácii s vysokými čižmami nad kolená pôsobí lacno a vulgárne, a to predsa nechceme. Naopak, spoľahnite sa na decentnejšie outfity, zvlášť ak nosíte trendy čižmy nad kolená aj na počas dňa.

Na džínsy aj k šortkám

K čižmám nad kolená idú vynikajúco skinny džínsy. Čím viac priliehajú k telu, tým lepšie. Hodia sa aj k šortkám, avšak tie musia byť dlhšie – kratulinké, tzv. hot pants, radšej vynechajte. Stačí, ak si pod vlnené „slušné“ šortky natiahnete príjemné teplé pančuchy, oblečiete tričko s roláčikom a doplníte o sako. Čižmy nad kolená sa budú hodiť k takémuto outfitu vynikajúco bez toho, aby ste provokovali. Efektne tiež vyzerajú k dlhému vlnenému svetru, svetro-šatám alebo dlhšiemu kardiganu s opaskom.

Sexi diva

Chystáte sa na párty alebo dámsku jazdu s kamarátkami? Môžete popustiť uzdu a premeniť sa na sexi mačičku aj vďaka vysokým čižmám. Ako? Napríklad pomocou zaujímavých jednofarebných legín, ktoré skombinujete s odviazaným dlhším topom. Ako sme už spomínali, na hlboký výstrih radšej zabudnite a skúste miesto neho len jedno odhalené rameno, ak vôbec. Obtiahnuté legíny a čižmy na extra vysokom podpätku nad kolená sú totiž sexi už samy osebe.

Štýlová dáma

Sexi čižmy a šaty? Samozrejme! Ak ich skĺbite tak, aby bol efekt decentný a štýlový, nie je čo pokaziť. Inšpirujte sa v našej fotogalérii a uvidíte, že investovať do čižiem nad kolená  sa naozaj oplatí.

Zdroj: wanda.atlas.sk / Linda
Image by Voy Zan from Pixabay